Kas yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia?

Statote ar renovuojate namą Kaune ar Kauno rajone ir svarstote koks šildymo būdas jums būtų tinkamiausias? UAB „Drasanta“ rekomenduoja pagalvoti apie šilumos siurblio įsigyjimą. Tai modernus, ekonomiškas bei aplinką tausojantis prietaisas, kurį daugelis ekspertų vertina itin palankiai.

Koks yra šilumos siurblio veikimo principas?

Esminis šilumos siurblio veikimo principas – šis įrenginys šilumos negamina, o perduoda lauko oro šilumos energiją į patalpos vidų, pasitelkdamas šaltnešį (dar kitaip žinomą kaip „freonas“). Įprastai šilumos siurblį sudaro du blokai, lauko bei vidaus. Verta atkreipti demesį, jog šilumos siurbliai gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti – tuomet jie veikia atvirkštiniu principu, vidaus šilumą perduodami į išorę.

Pateikiame įdomų filmuką, kuriame detaliai išdėstoma, kaip veikia oras – oras tipo šilumos siurbliai (panašus yra ir kitų tipų šilumos siurblių veikimo principas):

Kokie yra šilumos siurblių tipai?

Šilumos siurbliai yra kelių tipų:

  • Oras – vanduo – šie šilumos siurbliai naudoja lauko oro šilumos energiją šildyti patalpos vandeniui, kuris naudojamas patalpos šildymui bei buityje.
  • Oras – oras, dar vadinami kondicionieriais – šie šilumos siurbliai iš lauko oro šilumos paimtą energiją naudoja patalpos oro šildymui, o vasarą – vėdinimui.
  • Gruntas – vanduo, taip pat žinomi kaip geoterminiai šilumos siurbliai – šie siurbliai šilumos energiją paima iš grunto ir ja šildo patalpos vandenį.
  • Gruntas – oras – jų veikimo principas panašus į gruntas – vanduo tipo šilumos siurblius, tik šie šildo patalpos orą.

Nors yra trys pagrindiniai šilumos siurblių tipai, tačiau juos galima skirstyti dar smulkiau. Pavyzdžiui, geoterminiai šilumos siurbliai skirstomi į horizontalaus tipo ir vertikalaus tipo, priklausomai nuo to, kaip išgauna šilumą iš grunto. Kreipkitės į UAB „Drasanta“ šilumos siurblių ekspertus Kaune ir Kauno rajone, ir mes suteiksime nemokamą konsultaciją bei rekomenduosime geriausiai jums tinkantį šilumos siurblį.

Kokie yra šilumos siurblių privalumai?

Šilumos siurbliai turi keletą ryškių privalumų, todėl juos teigiamai vertina tiek vartotojai, tiek ekspertai. Mes norėtume išskirti keletą pagrindinių šilumos siurblių privalumų:

  • Ekonomiškumas – šilumos siurbliai sunaudoja kur kas mažiau elektros, nei, pavyzdžiui, dujiniai katilai. Vartotojai tikrai pajaus šių įrenginių ekonominę naudą, lyginant su alternatyviais šildymo metodais.
  • Ekologija – šilumos siurblius lyginant su kitais patalpų šildymo būdais būtina pažymėti, jog šie įrenginiai yra kur kas draugiškesni aplinkai. Pradedant taupesniu elektros naudojimu, baigiant tuom, jog šilumos siurbliams nereikia dujų, kieto kuro, ar kitų aplinką teršiančių medžiagų.
  • Komfortas ir intergracija į būstą – šilumos siurbliai nereikalauja daug vietos, juos galima pritaikyti įvairaus dydžio ir išplanavimo patalpose. Taip pat šilumos siurbliai yra labai lengvai valdomi, daugelis funkcijų vykdomos automatiškai, o esant reikalui, įrenginį galima valdyti net ir nuotoliniu būdu. Be abejo, verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog šiuolaikiniai šilumos siurbliai ne tik negadina interjero vaizdo, bet gali jį ir papuošti!
  • Dviguba paskirtis – šilumos siurblai gali ne tik šildyti jūsų būstą šaltuoju metų laiku, tačiau ir atlikti kondicionieriaus funkciją šiltuoju metų laiku ir patalpas vėsinti, vidaus šilumos energiją perduodant į išorę.
Mūsų įrengtas šilumos siurblys puošia kliento namus.

Ar verta investuoti į šilumos siurblį?

Vienareikšmiškai – taip. Įsirengiant ar renovuojant būstą šilumos siurblys yra protinga investicija ilgąjam laikotarpiui. Atsižvelgiant į mažas veikimo išlaidas, nesant poreikiui mokėti už kietą kurą, ekonominė šių prietaisų nauda yra ženkli. Žinoma, verta atsižvelgti ir į poveikį gamtai, kuris įsirengus šilumos siurblį bus minimalus.

Turite klausimų ar esatę pasirengę įsirengti šilumos siurblį savo namuose Kaune ar Kauno rajone? Kreipkitės į šilumos siurblių ekspertus UAB „Drasanta“. Mes ne tik suteiksime nemokamą konsultaciją atvykę į vietą, tačiau ir padėsime įsigyti šilumos siurblį iš patikimų tiekėjų gera kaina. Skambinkite +370-614-07709 arba rašykite el. paštu [email protected] ir mes padėsime rasti geriausią sprendimą jūsų būstui.